Aa
تاریخ : شنبه 10 آبان 1399
کد 1008

دکتر رخشانی‌مهر در بازید از پروژه‌های شهرستان میانه:

تمامی مدارس روستاهای زلزله‌زده به چرخه آموزش بازگشتند

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در سفر به شهرستان میانه آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی و مدارس مناطق زلزله این شهرستان را بررسی و پیگیری کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجانشرقی ازپایگاه اطلاع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، مهراله رخشانی مهر در سفر یک روزه به شهرستان میانه از پروژه های در دست ساخت این شهرستان بازدید کرد.

رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در حاشیه این بازدیدها، در خصوص مدارس مناطق روستایی که در زلزله سال گذشته میانه آسیب دیده بودند، گفت:همه مدارسی که در این زلزله دچار آسیب شده بودند را به موقع تحویل داده و به چرخه آموزش بازگرداندیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش دربازدید از پروژه مدرسه زینبیه میانه اظهار کرد: نسبت به بازدید قبلی یکی از فازهای پروژه و اسکلت بندی تکمیل شده و اینک آماده فعالیت برای فاز بعدی است.

رخشانی‌مهر در ادامه ابراز کرد: زیر بنای پروژه بازسازی مدرسه‌ زینبیه شهرستان میانه ۶ هزار و ۶۰۰ متر مربع بوده که قرار است در چهار طبقه با ۱۸ کلاس آماده افتتاح شود.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به افزایش قیمت ها و مشکلاتی در تامین به موقع اعتبارات گفت: این موارد موانعی را برای تکمیل به موقع پروژه به وجود آورده که در تلاشیم با برنامه‌ریزی و فازبندی مراحل اجرایی؛ پروژه را به اتمام برسانیم.

رخشانی مهر ادامه داد: بر اساس برآوردها مدرسه زینبیه نیازمند اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان است تا به مرحله افتتاح برسد که باید برای اتمام پروژه برنامه‌ریزی‌های اساسی و  برآورد مجدد صورت گیرد و پروژه برای مناقصه ارجاع داده شود.

وی در بازدید از پروژه استخر فرهنگیان شهرستان میانه نیز روند پیشرفت کار را بررسی کرد و افزود: اعتبارات این پروژه نیز از محل منابع استان تامین می شد، تخصیص اعتبارات از محل شهرستان و استان باید صورت گیرد تا به مرحله افتتاح برسد.