Aa
تاریخ : شنبه 7 تير 1399
کد 971

با مشارکت اهالی روستای چرکینلوی میانه؛

ساخت مدرسه سه کلاسه در قالب طرح توسعه مشارکت های مردمی 'آجر به آجر' برای اولین بار در میانه کلید خورد

به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجانشرقی از میانه،ساجدی فر مدیر آموزش و پرورش میانه در مراسم تجلیل از مشارکت خیرخواهانه اهالی روستا، با بیان این که مردم شریف شهرستان میانه  همواره در امر مدرسه یاری و مدرسه سازی در استان پیشتاز  هستند، افزود پیشی گرفتن در کار خیر سفارش پروردگار متعال است و تکریم از خدمات خیرین مدرسه ساز هم  وظایف اصلی ما خادمان آموزشی می باشد.

 وی با تاکید بر تسریع برنامه های توسعه فرهنگ مشارکت در ساخت و ساز مدارس، شناسایی جمعیت مخاطبین، ایجاد حلقه های داوطلبانه مدرسه سازی و گروه های جهادی  و جمع سپاری را مهمترین ابزار و ارکان مجمع خیرین و مدیران مدارس دانست و افزود در طول چند سال اخیر در حوزه شناسایی، هدایت و معرفی و جذب تعهد خیرین در منطقه فعالیت های خوبی انجام یافته است بطوریکه از ۴۵ درصد میزان نیاز منطقه به تخریب و بازسازی مدارس از چهار  سال پیش،   به نیاز ۳۰ درصد رسیده ایم  که امیدواریم با حمایت همه مسئولان و عمومی کردن مشارکت همگانی مدرسه سازی و مدرسه یاری شاهد افزایش  هرچه بیشتر این کار خیر و شکوفایی  استعدادهای دانش آموزان منطقه باشیم.

وی در پایان ضمن قدر دانی از حمایت فرماندارویژه شهرستان که خود از خیرین مدرسه ساز هستند از ساخت مدرسه ۶ کلاسه در روستای طوق خبر داد که با پیگیری مستمر معاون محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه از بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام خمینی رحمت الله تحقق یافته است.

همچنین ساجدی فر معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش میانه  به همراه مشایخی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی منطقه با حضور در روستای چرکینلو از اهالی و خیرین با اهدای لوح سپاس تقدیر به عمل آوردند.

لازم به ذکر است عملیات ساخت این مدرسه خیرساز با زیربنای 132متر مربع  با مشارکت اهالی روستا و سازمان نوسازی در روستای چرکینلو شروع شد.

  • نوشته شده
  • در شنبه 7 تير 1399
  • ساعت 09
  • توسط مدیر پرتال
نظرات شما
captcha refresh