Aa
تاریخ : سه شنبه 21 فروردين 1403
کد 1495

در راستای جابه‌جایی غیر اصولی مدرسه کانکسی در شهرستان مراغه صورت گرفت:

شکایت اداره آموزش و پرورش مراغه از جا به جا کنندگان مدرسه کانکسی

براثر گردبادی شدید مدرسه کانکس روستایی در باغ یئری مراغه که حوالی ساعت ۱۲:۴۰ ظهر روزیکشنبه 19/1/1403روی داده و باعث واژگونی کانکس و آسیب به تعدادی دانش آموزان مدرسه گردیده است که مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان، دلیل این حادثه را جایه جایی غیر اصولی مدرسه کانکسی توسط برخی افراد عنوان نموده و اعلام کرد که از افراد متخلف شکایت صورت گرفته است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان شرقی، با پیگیری های اداره کل نوسازی مدارس استان، اکبریان مدیر آموزش و پرورش مراغه دراین راستا اظهار کرد: ساعت ۱۲:۴۰ دقیقه روز یکشنبه ۱۹ فروردین گردباد شدیدی موجب وارد شدن خسارت به ساختمان‌ها و مدرسه کانکسی این روستا شد.

  وی ادامه داد: در این اتفاق متأسفانه ۵ محصل این روستا و معلم این مدرسه دچار آسیب دیدگی شدند که بلافاصله به بیمارستان اعزام شده و خوشبختانه دو دانش آموز و معلم مدرسه ترخیص شده‌اند و سه نفر از محصلان گرامی برای تکمیل درمان در بیمارستان بستری هستند و به زودی ترخیص خواهند شد. این مدرسه کانکسی ۹ سال قبل درزمان افتتاح مدرسه ای در روستای مجاور به درخواست اهالی یاغ یئری کانکس موجودبه روستا انتقال ودر زمینی به مالکیت یک خانم مسن بطور امانی مستقر بود تا با مساعدت اهالی روستا واختصاص یک قطعه زمین برای احداث مدرسه اقدام گردد که متاسفانه تاکنون نتیجه ای اتفاق نیافتاده  است واین درحالی است که حتی خیری که قصد ساخت مدرسه راداشت بدلیل عدم همکاری روستائیان در اختصاص زمین برای مدرسه این امر امکان نپذیرفت. و امیدواریم با همکاری لازم روستاییان و همت خیران که قول مساعد داده‌اند در سریع‌ترین زمان ممکن مدرسه کانکسی این روستا برچیده شود.

  اکبریان همچنین ادامه داد حدود چندماه پیش مالک زمین مزبور اقدام به دیوارکشی دور زمین خود نموده وبا هماهنگی با راننده یکدستگاه جرثقیل که متعلق به یکی ازادارات محلی بود این کانکس بدون اطلاع رسانی با آموزش وپرورش منطقه  ونوسازی مدارس استان جابجایی چند متری انجام شده بوده که با توجه به عدم رعایت اصول فنی درنصب واستقرار مجدد کانکس دلیل این اتفاق باشد.

اکبریان در پایان اظهار داشت: از متخلفین و جا به جا کنندگان غیر اصولی مدرسه کانکسی در شهرستان مراغه شکایت صورت گرفته و امیدواریم تا در اسرع وقت با متخلفین برخورد جدی شود.